Půjčka ihned a pujcka - počet vyhledávání

Změny v počtu vyhledávání k listopadu 2019

Uběhl rok a je tu pokus popsat změny ve způsobu hledání úvěrů, formulace dotazů a z toho vyplývající důležitosti pro zákazníky Seznamu. Že se způsob formulace dotazů radikálně změnil, není potřeba dodávat, je zřejmý z porovnání screenshotů z listopadu 2018 a listopadu 2019. To důležité však je, najít příčinu změny chování zákazníků a k této příčině dohledat i její "root cause". Do porovnání jednotlivých období vstupuje i zásadní změna v používání mobilních zařízení - jejich podíl na návštěvách vyhledávacích serverů narostl tak, že nadpoloviční podíl na celkém počtu hledání výrazně nekolísá a neklesá pod 50% ani krátkodobě. Dlouhodobě roste i význam a podíl google.cz / google.com, který dosahuje současných 81%. Teprve po důkladné a korektní analýze dat a hypotetických příčin je možné začít odhadovat trend dalšího vývoje.

formulace dotazu pri hledani spotrebitelskych uveru na seznam.cz v listopadu 2019

Jednoduché nebude zkusit odhadnout jaké jsou příčiny takto zásadní změny. V roce 2018 vládly hledání slovní spojení obsahující "registry", v roce 2019 je to vlastní úvěr a rychlost, v podstatě odsouhlasení žádosti, její vyřízení a následný převod na bankovní účet zákazníka. Zda za to může ekonomická situace, roční období nebo jen aktivita majitelů webových stránek nebo, pak, všechny tyto vlivy najednou je těžké říct. Zkuste si vytvořit vlastní hypotézu a tu poté otestovat. O analýzu se nebudeme pokoušet, přesahuje možnosti této webové stránky i časové možnosti jejích autorů. Pokud chcete, dejte vědět, k čemu jste došli, email najdete v kontaktech.

Půjčky | půjčka ihned na SEZNAM.CZ k 30.11.2018

slovni spojeni 2018

.. řada změn, a to poměrně zásadních, jak v počtu hledání, tak i pozicích jednotlivých klíčových slov. Seznam od začátku listopadu přesvědčivě posílil podíl na trhu vyhledávání v oboru "Ekonomika a finance". Jako zajímavé se mohou jevit změny v počtu návštěvníků a jejich technologií - podíl mobilních zařízení jako jsou mobilní telefony a tablety dále posiluje pozice, přesto statistiky operačních systémů dále přesvědčivě vedou Windows 10.

Klíčová slova zaznamenávají změny na top a předních pozicích, kdy top pozici drží stálice posledních měsíců. Na druhém místě je vyrovnává zcela nové klíčové slovo | spojení, které ve statistikách před pár týdny téměř nefigurovalo.

Vývoj hledanosti / vyhledávání k 31.10.2018

... žádné velké změny se neodehrály. Počty zústávají plus / mínus stejné. Absolutní počet hledání spojení klíčových slov a jeho změna je zanedbatelná, relativní změna se však pohybuje v řádu desítek procent, u top KW dochází oproti červenci 2018 k nárůstu cca 100% (důsledkem nízkého počtu jednotlivých volání). Totálně se ztrácí KW ve spojení s výrazem / upřesněním "do hodiny", který z průměrných třinácti volání denně za poslední dva měsíce klesá na absolutní nulu. Viz tabulka:

pocet a forma vyhledavani

© 2018 seznam.cz - denní průměry vyhledávání (srpen až konec října 2018)

PŮJČKA IHNED - počet vyhledávání na SEZNAM

.. resp. "PŮJČKA IHNED NA ÚČET" a počet dohledávání v kombinací se slovy "půjčky | půjčka" - obecně ..

Rychlost převodu peněz, resp. požadavek na rychlost schválení žádosti o půjčku a následný převod peněz na účet se odráží v podobě hledání na portálech seznam.cz i google.cz. Hledané termíny kombinují klíčová slova "půjčka", "půjčky" a "do hodiny", "do 5 minut" a podobné. Poměrně překvapivě se "rychlost" vyskytuje výrazně méně v alternativních vyhledávačích bing.com, duckduckgo.com, zapmeta.cz, lavasoft GoSearch, ecosia.com, izito.com, monstercrawl a dalších (viz přehled českých i zahraničních vyhledávačů, které se ve statistikách návštěvnosti vyskytují jako zdroje návštěvnosti cílových webových stránek)

Označení "PŮJČKA IHNED" se v popisu vlastností a reklamních materiálech poskytovatelů bankovních i nebankovních půjček vyskytuje relativně často, hledanost a počet přesného termínu tomu neodpovídá.

Zatímco klíčová slova "půjčky / půjčka ihned" v letech 2007 až 2010 generovala na cílových stránkách návštěvnost kolem 200 až 600 denně, v červenci 2018 je hledanost přesného termínu více než stokrát nižší. Propad návštěvnosti, respektive počtu hledání o 99% a přesun k jiným slovním kombinacím, případně zcela odlišným termínům není tak markatní - počet vyhledání a z něho plynoucí návštěvnost je výrazně NIŽŠÍ než před deseti lety, to jest mezi 2007 a 2018. Příčiny nelze dohledat a přesně určit, potřebná historická data a statistiky nejsou k dispozici, lze pouze odhadovat (viz Google Trends, Alexa):

pujcka  a jeji hledanost v roce 2018

© 2020 seznam.cz - denní průměry hledanosti termínu "půjčka ihned" (červenec 2018)

24x půjček, které odpovídají klíčovému spojení:

.. viz seznam tzv. nebankovních půjček a bankovních účtů, které používají


© 2022 AYI